مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو

مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو

آخرین بروزرسانی : شنبه 1399/07/12 ساعت 10:39

مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو HEPACO BRAZED HEAT EXCHANGER 

مبدل حرارتی هپاکو از نوع یکپارچه BRAZED(جوشکاری شده) با صفحات استنلس استیل 316 و جوشکاری شده توسط آلیاژ مس می باشد. مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو HEPACO در 18 مدل و ظرفیت از توان حرارتی 20.000 تا 90.000 کیلوکالری بر ساعت با راندمان بیش از 90 درصد تولید و عرضه می شود. 

مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو

کاربرد مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو 

مبدل حرارتی هپاکو در دو نوع مبدل حرارتی و اواپراتور صفحه ای تولید می شوند. از نوع مبدل حرارتی هپاکو جهت تولید و تامین آبگرم مصرفی، سیستم گرمایش کف، مبدل های حرارت واسطه زون بندی در ساختمان های مرتفع،خنک کاری سیستم آب به آب و روغن به آب و کاربرد در سیستم های با سیال واسطه بخار و... استفاده می شود.

مبدل حرارتی هپاکو در مدل های مختلف قابلیت تامین آبگرم مصرفی را با اختلاف دمای 50 درجه سانتی گراد از 400 تا 18000 لیتر بر ساعت دارا می باشد.

(ظرفیت های حرارتی یاد شده نیز وابسته به این دبی و اختلاف دمای 50 درجه بین ورودی و خروجی مبدل می باشد.)جهت استفاده از مبدل حرارتی هپاکو در ظرفیت های بالاتر می توان تعداد دو یا چند دستگاه از این مبدل را به صورت پارالل(موازی) در سیستم های مربوطه نصب نمود.

از اواپراتور صفحه ای هپاکو در سیستم های برودتی که در تماس مستقیم با گاز مبرد هستند و می باید اتصالات گاز جهت حفظ ایمنی و اصول کار جوشکاری شوند استفاده می شوند.

انواع مبدل صفحه ای برودتی یکپارچه هپاکو از ظرفیت 3 تا 30 تن تبرید تولید و عرضه می شوند.

از مبدل های برودتی هپاکو می توان به عنوان اواپراتور سیستم های سرد کننده مانند آبسردکن و چیلر ها و... استفاده کرد.

انتخاب مبدل حرارتی هپاکو 

دبی های ذکر شده در مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو  مربوط به سیال آب است لذا در کاربرد مبدل حرارت هپاکو با سیال های دیگر که ویسکوزیته متفاوتی دارند یقیناً دبی تغیر خواهد کرد و این موضوع باید در انتخاب مبدل لحاظ شود. دبی ذکر شده در مبدل حرارتی هپاکو صرفاً برای سمت آب گرم شونده مبدل می باشد و دبی سمت سرد شونده با توجه به دمای ورودی و ظرفیت حرارتی مبدل بین 2 تا 2.5 برابر سمت گرم شونده است.

مبدل های حرارتی صفحه ای در کل دارای افت فشار بالایی هستند لذا این مقدار از افت فشار ایجاد شده در سیستم باید در انتخاب پمپ گردش آب لحاظ شود.مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو با علامت اختصار HP و HPE معرفی می شوند.مدل HP  مربوط به مبدل های حرارتی صفحه ای و مدل  HPE مربوط به اواپراتورهای صفحه ای است.

انتخاب مبدل صفحه ای جهت تامین آب گرم مصرفی تاثیر مستقیم بر ظرفیت دیگ موتورخانه خواهد داشت.

چرا که میزان انرژی درخواستی مبدل آبگرم مصرفی صفحه ای در لحظه با توجه به سطح حرارتی بالاتر نسبت به منابع کویلدار و دو جداره بیشتر است. جهت انتخاب مبدل حرارتی هپاکو جهت تامین آبگرم مصرفی تعداد واحدهای مصرفی مهمترین پارامتر هستند.

فشار کاری مبدل حرارتی هپاکو معادل 25 بار و تحمل دمای این مبدل تا 200 درجه سانتی گراد می باشد.لذا با توجه به دامنه فشار و دمای کاری، محدودیتی در انتخاب مبدل های هپاکو نمی باشد. 

نکات مهم در انتخاب مبدل حرارتی هپاکو

  • دبی سیال های ورودی

  • اختلاف دمای سیال ها در ورود و خروج مبدل حرارتی

  • ویسکوزیته سیال ها

  • میزان افت فشار مجاز سیستم به واسطه وجود مبدل حرارت

  • فشار سیال های عامل که نباید از 25 بار تجاوز کند

  • PH سیال های عبوری از مبدل

نصب و راه اندازی مبدل حرارتی هپاکو 

مبدل حرارتی هپاکو بهتر است که به صورت عمودی نصب شود. که در این صورت باید پایه یا تسمه ای روی دیوار یا سطح دیگری برای آن تعبیه کرد.

در ورودی مبدل حرارتی هپاکو باید شیر قطع و وصل، سختی گیر مغناطیسی، سه راهی صافی و ماسوره نصب شود.

در برخی موارد سه راهی مخصوص اسید شویی نیز در ورودی آب شهر تعبیه می شود.

جریان سیال ها باید خلاف یکدیگر باشند تا حداکثر راندمان حرارتی از مبدل حاصل شود.

بیشتر
حذف همه
(نمایش 18 - 1 محصول از 18)
  • 1
  • 1