مبدل حرارتی صفحه ای کومر

مبدل حرارتی صفحه ای کومر

آخرین بروزرسانی : شنبه 1399/07/12 ساعت 10:52

مبدل حرارتی صفحه ای کومر COMER PLATE HEAT EXCHANGER

مبدل حرارتی صفحه ای کومر COMER از نوع جوشی، از صفحات استنلس استیل شیاردار منظم که به وسیله جوشکاری مس به یکدیگر متصل شده اند تشکیل شده است. این نوع مبدل حرارتی در 18 مدل از ظرفیت حرارتی 22.500 تا 1.000.000 کیلوکالری بر ساعت با دبی 450 تا 20.000 لیتر بر ساعت تولید و عرضه می شود.

مبدل حرارتی صفحه ای کومر

کاربرد مبدل حرارتی صفحه ای کومر  COMER

از مبدل حرارتی صفحه ای کومر به عنوان تامین کننده آبگرم مصرفی به جای منابع کویل دار دوجداره در موتورخانه های گرمایش مرکزی، صنایع شیمیایی، صنایع دارویی و غذایی، هیت پمپ ها، کندانسورها و اواپراتور، خنک کاری روغن و ... می توان بهره برد.

محدوده فشار عملکرد مبدل حرارتی کامر تا 30 بار و فشار تست مبدل 45 بار است.

محدوده دمایی کارکرد مبدل حرارتی کامر 195- تا 200 درجه سانتی گراد می باشد.جوشکاری بین صفحات استنلس استیل مبدل حرارتی کامر با مس با درجه خلوص بالاست لذا استفاده از این دستگاه در کاربری هایی که سیال اسیدی و یا خورنده دارند مناسب نیست. 

کاربرد مبدل حرارتی کومر در تولید آبگرم مصرفی

در تولید آبگرم مصرفی با استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای کومر باید توجه داشت که محاسبات تماما بر اساس ورود و خروج آب مصرفی با اختلافات دمایی 50 درجه و ورودی و خروجی آب گرم کننده (آب دیگ )با اختلاف 20 درجه سانتی گراد می باشد. بر این اساس مقدار آب جریان دیگ در مبدل حرارتی صفحه ای کامر  به میزان 2.5 برابر بیشتر می باشد و به همین علت در برخی مدل ها لوله های متصل به سیستم دیگ بزرگتر از لوله های آب مصرفی هستند. تعداد عددی 350 تا 450 لیتر 

بر ساعت برای هر واحد مسکونی دبی آب گرم مصرفی عدد مناسبی برای تخمین ظرفیت این مبدل است.

کاربرد مبدل حرارتی کومر در گرمایش از کف

مبدل حرارتی کومر در سیستم گرمایش کف بر اساس اختلاف دمای ورود و خروج از دیگ 15 درجه سانتی گراد و اختلاف دمای ورود و خروج از سیستم گرمایش کف معادل 15 درجه لحاظ شده است. در این حالت مقدار عددی 135 کیلوکالری بر متر مربع عدد مناسبی برای تخمین ظرفیت مبدل حرارتی کامر برای سیستم گرمایش کف می باشد. 

کاربرد مبدل حرارتی کامر در سیستم گرمایش استخر 

در کاربری گرم کردن استخر دمای آب ورود و خروج از دیگ با اختلاف 30 درجه سانتی گراد و اختلاف دمای آب ورود و خروج استخر 25 درجه سانتی گراد در نظر گرفته می شود، که با محاسبه افزایش 2 درجه ای در ساعت آب استخر  می توان ظرفیت مبدل را تا تامین دمای 28 درجه تخمین زد.

در انتخاب مبدل حرارتی صفحه ای کومر جهت استخر علاوه بر ظرفیت حرارتی باید دبی عبوری و سایز اتصالات مبدل دقت کافی داشت چرا که معمولاً سایز لوله در سیستم تصفیه استخر بالاتر از 1 اینچ است.

استفاده از مسیر کنارگذر در سیستم گرمایش استخر برای مبدل حرارتی کومر ضروری است.افزایش غلظت کلر در آب استخر موجب خوردگی جوشکاری مس بین صفحات استنلس استیل می شود لذا باید در کاربری استخر PH آب و غلظت کلر مدام چک شود. 

استفاده از مبدل حرارتی کومر در سیستم سرمایش و تهویه مطبوع

در سیستم تهویه مطبوع و سرمایش از مبدل حرارتی صفحه ای کومر می توان به عنوان اواپراتور تا 22.5 تن و به عنوان کندانسور تا 30 تن بهره برد. البته در ظرفیت های بالاتر می توان دو یا چند دستگاه را به صورت موازی به یکدیگر متصل نمود.مبدل حرارتی کومر در برابر گازهای مبرد با پایه هیدروکربن ها مانند  R22 و  R404A سازگار هستند.

از مبدل حرارتی کومر در سیستم های دارای مبرد آمونیاک استفاده نمی شود. چراکه برای سیستم های آمونیاکی می بایست جوشکاری بین صفحات مبدل، استنلس استیل یا نیکل باشد.

 

بیشتر
حذف همه
(نمایش 18 - 1 محصول از 18)
  • 1
  • 1