مبدل حرارتی صفحه ای لترون

مبدل حرارتی صفحه ای لترون

آخرین بروزرسانی : شنبه 1399/07/12 ساعت 11:21

مبدل حرارتی صفحه ای لترون LYTRON PLATE HEAT EXCHANGER 

مبدل حرارتی صفحه ای لترون تولید شده از ورق های استنلس استیل AISI316L منظم موج دار است که با قرارگیری در کنار یکدیگر مسیرهایی را برای عبور سیال و تبادل حرارت فراهم می آورند. صفحات استنلس استیل در مبدل حرارتی صفحه ای لترون با مس 9/99 درصد و یا نیکل 7/99 درصد به یکدیگر جوشکاری می شوند.

مبدل حرارتی صفحه ای لترون موجود در بازار ایران از نوع جوشکاری شده با مس از ظرفیت حرارتی 25.000 تا 1.100.000 کیلوکالری بر ساعت جهت کاربری تولید آبگرم مصرفی، خنک کاری روغن، جداسازی سیکل های سرمایش و گرمایش، گرمایش از کف و... با دبی 500 تا 22.000 لیتر بر ساعت به کار می رود.

از مبدل حرارتی صفحه ای لترون جهت استفاده در سیستم های تهویه مطبوع و برودتی به عنوان کندانسور و اواپراتور از ظرفیت 5.7 تن تا 42 تن تبرید می توان بهره برد.

در ظرفیت های بالاتر می توان از دو یا چند دستگاه مشابه به صورت موازی استفاده کرد. مبدل حرارتی صفحه ای لترون جهت کاربری تبرید دارای محل نصب سنسور ترموستات و آنتی فریز می باشد.مبدل حرارتی صفحه ای لترون طیف وسیعی از سیالات را جهت انتقال حرارت پوشش می دهد.

در اکثر موارد کاربردهای حرارتی و برودتی معمول نوع جوشکاری شده با مس و در موارد خاص که سیال خورنده و یا مبرد ها خاص و آب دیونایز و ... به کار می رود از نوع جوشکاری شده نیکل استفاده می شود.

مبدل حرارتی صفحه ای لترون بیشتر از 80 تا 90 درصد کوچکتر و سبکتر از نوع مبدل حرارتی شل اند تیوب (پوسته و لوله) در یک ظرفیت یکسان است.

طراحی جریان مخالف ایجاد شده به واسطه صفحات استنلس استیل در مبدل حرارتی صفحه ای لترون سبب شده تا 90 درصد از متریال به کار رفته در مبدل برای انتقال حرارت به کار گرفته شود که این امر سبب افزایش راندمان حرارتی در مبدل می شود. 

مبدل حرارتی صفحه ای لترون

دما و فشار کاری مبدل حرارتی صفحه ای لترون 

مبدل حرارتی صفحه ای لترون با جوشکاری مس قابلیت تحمل دما از 195- تا 195 درجه سانتی گراد و تحمل فشار تا 31 بار را دارد.مبدل حرارتی صفحه ای لترون با جوشکاری نیکل قابلیت تحمل دما از 195- تا 350 درجه سانتی گراد و تحمل فشار تا 16 بار را دارد. 

بهره برداری از مبدل صفحه ای لترون

مبدل حرارتی صفحه ای لترون به مانند سایر مبدل های صفحه ای که در تولید آب گرم مصرفی بهداشتی استفاده می شوند دچار رسوب گرفتگی می شوند. لذا برای نصب و راه اندازی علاوه بر اتصالات نصب (شیر فلکه، یکطرفه، ماسوره،...) استفاده از سختی گیر مغناطیسی در مسیر آب شهر ورودی الزامی است.

در استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای لترون به عنوان کندانسور و یا خنک کن روغن می بایست در برج خنک کننده از آب سختی گیر شده با زیرآب کشی روزانه استفاده کرد.

در بهره برداری از مبدل حرارتی صفحه ای لترون با توجه به تفاوت دبی سیال گرم کننده و گرم شونده  سایز لوله های هر مدار با مدار دیگر در بسیاری از مدل ها متفاوت است که معمولاً سایز بالاتر مربوط به سیال خنک شونده (گرم کننده ) است.

در استفاده از مبدل حرارت صفحه ای لترون جهت خنک کاری روغن باید توجه داشت که دبی روغن (مثال روغن هیدرولیک ) به دلیل گرانروی بالاتر حدود 5 برابر کمتر از دبی آب در سایز و فشار مشابه است.

در کاربرد گرمایش از کف، مبدل حرارتی صفحه ای لترون از متراژ 55 متر تا 5000 متر مربع را پوشش می دهد.

در کاربرد ذوب برف، سطح پوشش مبدل لترون از 8 تا 100 متر می باشد.

در کاربرد گرمایش استخر سرپوشیده، از حجم 6 تا 500 متر مکعب را می توان به وسیله مبدل حرارت لترون پوشش داد.

در تمامی موارد فوق ،استفاده از دو دستگاه با یک مدل و یک ظرفیت، به صورت موازی عملگرا  است و می توان ظرفیت حرارتی بالاتر را پوشش داد.

 

بیشتر
حذف همه
(نمایش 16 - 1 محصول از 16)