سختی گیر مغناطیسی آلکلا

سختی گیر مغناطیسی آلکلا

آخرین بروزرسانی : شنبه 1399/08/24 ساعت 10:43

سختی گیر مغناطیسی آلکلا Elcla Magnetic Water Softener

سختی گیر مغناطیسی آلکلا معمولا از سایز 1/2 اینچ تا 12 اینچ تولید می شود که تا سایز 1/2 2 از نوع اتصال رزوه ای و در ظرفیت بالاتر و همچنین از نوع اتصال فلنچی می باشد .

سختی گیر مغناطیسی آلکلا بدون نیاز به برق و باطری و با استفاده از میدان مغناطیسی قوی و دائمی ایجاد شده توسط دستگاه عمل می کند .

سختی گیر مغناطیسی آلکلا عملا موادی را از آب حذف نمی کند ، در واقع تغییر شیمیایی به آب می دهد بلکه با استفاده از میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط آهنربای خاص دائمی موجود در دستگاه یون های کلسیم و منیزیوم را مرتب کرده و از چسبندگی آن ها به جدار لوله و تجهیزات جلوگیری می کند.( نصب سختی گیر مغناطیسی آلکلا تاثیری بر میزان املاح کلسیم و منیزیم آب نمی گذارد و فقط حالت آن ها را تغییر می دهد.)

با استفاده از یک تحقیق فرمولوژیک با استفاده از میکروسکوپ های یونی نتیجه زیر حاصل شده است.

یون های موجود در آب تصفیه شده یون هایی مرتب شده ، تیز تر و سوزنی تر شده و همچنین تکه ها از یکدیگر جدا هستند و تمایل به چسبندگی ندارند.

فشار و دمای کاری سختی گیر مغناطیسی آلکلا

  • حداکثر فشار کاری سختی گیر مغناطیسی آلکلا در حدود 15 بار است.

  • حداکثر دمای کاری سختی گیر مغناطیسی آلکلا حدود 180 درجه سانتی گراد است.

کاربرد سختی گیر مغناطیسی آلکلا

کاربرد سختی گیر مغناطیسی آلکلا

سختی گیر مغناطیسی آلکلا در جلوگیری از تشکیل رسوبات و حذف رسوبات قبلی در سیستم های آبرسانی و تاسیساتی مراکز اداری ، تجاری ، مسکونی ، کارخانجات ، هتل ها ، بیمارستان ها و .... کاربرد دارد .

سختی گیر مغناطیسی آلکلا نه تنها سبب جلوگیری از رسوب پذیری در جدار لوله ها و دستگاه ها می شود بلکه سبب از بین رفتن رسوبات قبلی موجود در مدار هم می شود.

نحوه ی نصب و راه اندازی سختی گیر مغناطیسی آلکلا

نصب و راه اندازی دستگاه سختی گیر مغناطیسی آلکلا نیاز به هیچ گونه تخصص خاصی ندارد و تنها باید به جهت عبور سیال توجه شود.

حمل و نگهداری سختی گیر مغناطیسی آلکلا بسیار حساس است باید از وارد آمدن ضربات فیزیکی به آن ها در حین حمل و نصب و در حال کار جلوگیری به عمل آید.

محل نصب سختی گیر مغناطیسی آلکلا باید بعد از محرک ها و عوامل گرمازا باشد چرا که حرکت اغتشاش پمپ ، حرارت دیگ ، ذخیره آب در تانک در مدت زیاد و ... بر خواص آب اثر گذاشته و موجب برگشت به حالت قبل می شود، لذا آب باید بصورت مداوم از دستگاه سختی گیر مغناطیسی آلکلا عبور نماید.

در محل هایی که مسیر آب به شیر های مصرفی منتهی می شود ، مانند استفاده در مسیر مبدل های آبگرم مصرفی باید دستگاه سختی گیر مغناطیسی آلکلا  دقیقا در محل ورودی آب شهر به مبدل حرارتی نصب شود تا سختی گیر مغناطیسی آلکلا کارایی موثری داشته باشد.

استفاده از سختی گیر مغناطیسی آلکلا بر روی مسیر آب ورودی به دیگ های بخار موثر نیست.

سختی گیر مغناطیسی آلکلا پس از نصب نیاز به هیچ گونه نگهداری و یا تعمیرات ندارد و تنها باید صافی های استرینر موجود در سیستم برای تخلیه بازدید شوند.

در کل استفاده از سختی گیر رزینی به همراه  سختی گیر مغناطیسی بسیار موثرتر بوده ، چرا که در همان ابتدا آب با خلوص بالاتری وارد سیستم شده و سپس تحت تاثیر سختی گیر مغناطیسی آلکلا قرار می گیرد.

شماتیک محل نصب سختی گیر مغناطیسی آلکلا 

محل نصب سختی گیر مغناطیسی آلکلا

منبع این مطلب سایت بامین تهویه تخصصی ترین وب سایت در زمینه تأسیسات کشور می باشد.

بیشتر
حذف همه
(نمایش 10 - 1 محصول از 10)