مبدل حرارتی ایمکس

مبدل حرارتی ایمکس

آخرین بروزرسانی : سه‌شنبه 1399/08/27 ساعت 11:58

مبدل حرارتی استخر ایمکس Emaux shell and tube heat exchanger

مبدل حرارتی استخر ایمکس در 4 ظرفیت 120 – 75 – 60 – 40 کیلو وات تولید می شود. گرمایش آب استخر و جکوزی از نوع تمام استیل 316، با ضخامت پوسته 1.5 میلی متر است و تیوب های به ضخامت 5.6 میلی متر  مناسب برای استخر های تا 450 متر مکعب می باشند.

مبدل حرارتی استخر ایمکس دارای پایه های نصب استیل 316 به تعداد دو عدد به همراه بست مخصوص می باشد.

مبدل حرارتی استخر ایمکس در درون لوله هایش دارای فین های PP جهت تغییر مسیر و تماس بیشتر آب با لوله ها می باشد. بدنه مبدل حرارتی استخر ایمکس با پوشش رنگ صنعتی به ضخامت 5.2 میلی متر پوشانده شده است.

لوله های داخلی مبدل حرارتی استخر ایمکس به سایز 10 میلی متر می باشند که بصورت تک پاس داخل پوسته اجرا شده اند . تمامی لوله های داخل مبدل حرارتی استخر ایمکس از نوع بدون درز و استیل 316 مجهز به Restrictros محدود کننده های جریان (فین از داخل ) می باشند تا ضریب انتقال حرارت را به حداکثر برساند.

قطر پوسته اصلی مبدل حرارتی استخر ایمکس در تمامی مدل ها معادل 132 میلی متر است . لوله های داخلی مبدل حرارتی استخر ایمکس کاملا ضد اسید از جنس استیل 316 است که جوشکاری آن ها با دقت و با حفاظ خارجی روی جوش انجام شده است.

مبدل حرارتی استخر ایمکس امکان نصب در انواع سیستم های هیت پمپ، دیگ آبگرم و یا پانل های خورشیدی را دارا می باشد. فشار تست قسمت آب استخر مبدل حرارتی استخر ایمکس معادل 10 بار و قسمت آبگرم معادل 5 بار می باشد. 

محل نصب مبدل حرارتی استخر ایمکس

محل نصب مبدل حرارتی استخر ایمکس مانند سایر گرمکن های دیگر پس از سیستم پمپ و فیلتراسیون و قبل از سیستم ضد عفونی استخر می باشد.

محاسبه سر انگشتی نصب مبدل حرارتی استخر ایمکس

در استخر های سرپوشیده گرمای مورد نیاز برای هر گالن آب استخر در 24 ساعت برابر با 8 بی تی یو بر ساعت می باشد . اگر بخواهیم دمای آب را در عرض یک ساعت به دمای 17-27 درجه سانتیگراد برسانیم ، ظرفیت مورد نیاز دو گالن معادل 180 بی تی یو بر ساعت خواهد بود . در استخر های روباز علاوه بر موارد فوق گرمایش حرارت از دست رفته سطح استخر را هم می بایست به طور میانگین بین 200 تا 400 بی تی یو به ازای هر فوت مربع از سطح استخر به آن اضافه نمود .( اگر سرعت باد در محل استخر زیاد باشد این اعداد دو برابر می شوند.)

طبق اعلام شرکت ایمکس دمای آب ورودی و خروجی گرمایش با 8 درجه اختلاف دما برای آب استخر 3 درجه گرمایش ایجاد می کند.

جهت سهولت در هواگیری و اشغال فضای کمتر  بهتر است مبدل حرارتی استخر ایمکس بصورت عمودی نصب شود.

شیر ورودی و خروجی در مسیر آب استخر و خط گرمایش ، همچنین مسیر اجرای مسیر بای پاس ( By Pass ) آب استخر، در زمان نصب مبدل حرارتی استخر ایمکس ضروری است . تمام مبدل های حرارتی پس از مدت زمان خاصی کارکرد نیاز به سرویس و اسید شویی دارند. با نصب شیر آلات فوق انجام این امور بدون تداخل در بهره برداری از استخر امکان پذیر خواهد بود.

برای کنترل دمای استخر، سنسور دماسنج یا ترموستات ، قبل از مبدل حرارتی استخر ایمکس نصب می شود و اگر در مسیر خط گرمایش ( آبگرم موتورخانه متصل به مبدل ) پمپ جداگانه برای مبدل حرارتی استخر ایمکس نصب شده باشد برق خروجی ترموستات به این پمپ دستور خاموش و روشن شدن می دهد و در صورتی که گردش آب موتورخانه توسط پمپ مشترک انجام می شود ، جهت تنظیم دمای آب استخر بر روی خط آبگرم یک شیر برقی مناسب نصب و توسط ترموستات کنترل شود.

برای نصب مبدل حرارتی استخر ایمکس از پایه های استاندارد آن استفاده  می شود.

شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش مبدل حرارتی استخر ایمکس

تمامی مدل های مبدل حرارتی استخر ایمکس دارای یکسال گارانتی می باشند.

منبع این مطلب سایت بامین تهویه، تخصصی ترین وب سایت در زمینه تاسیسات کشور می باشد.

بیشتر
حذف همه
(نمایش 0 - 1 محصول از 0)
موردی یافت نشد.