مبدل حرارتی فلکسی نوکس

مبدل حرارتی فلکسی نوکس

آخرین بروزرسانی : شنبه 1399/09/15 ساعت 12:00

مبدل حرارتی استخر فلکسینوکس flexinox pool Heat exchanger

مبدل حرارتی استخر فلکسینوکس قابلیت استفاده به عنوان مبدل حرارتی برای سیستم های استخر ، گرمایش جکوزی ، آب درمانی و...مورد استفاده قرار می گیرد. مبدل حرارتی استخر فلکسینوکس از استنلس استیل ۳۱۶ تولید می شود که در برخی از مدل ها تا ۷ بار و در برخی از مدل ها تا ۱۰ بار تحمل فشار دارند.

مبدل حرارتی فلکسینوکس در دو نوع یکپارچه و فلنچی تولید می شود .

مدل یکپارچه بصورت تماما جوشی بدون امکان باز شدن جهت تعمیرات و یا اسید شویی است .

مدل فلنچی دارای کپ های فلنچی جهت انجام سرویس و نگهداری راحت تر است و به وسیله پیچ و مهره بازو بست می شود. این مبدل ها از ظرفیت حرارتی ۲۰ کیلو وات  تا ۲۰۰ کیلو وات تولید می شوند که مناسب برای حجم استخر از ۱۵ تا ۲۲۵ متر مکعب هستند که در استخر های بزرگتر میتوان دو یا چند دستگاه از آنها را با یکدیگر موازی کرد. مبدل حرارتی استخر فلکسینوکس دارای لوله های اسکرو در داخل مبدل جهت انجام انتقال حرارت بیشتر می باشند. افت فشار آب در کویل مبدل حرارتی فلکسینوکس از ۰.۵۸ تا ۸ متر ستون آب است.

مبدل حرارتی استخر فلکسینوکس جوشی یکپارچه

مبدل حرارتی استخر فلکسینوکس جوشی یکپارچه از ظرفیت ۲۰ تا ۲۰۰ کیلو وات با سطح تماس حرارتی از ۹ تا ۹۰ فوت مربع با قطر پوسته  ۱۳۰ و ۱۶۰ میلی متر و طول ۲۶۰ تا۱۶۶۰ میلی متر تولید می شود . سایز اتصال در این مبدل حرارتی 1/2 ۱ و ۲ اینچ است و قابلیت عبور  دبی آب از ۴۱ تا ۷۲۰ لیتر بر دقیقه را دارد.

بدنه ی این مبدل حرارتی تماما جوشکاری شده است و اتصالات آن تماما از نوع رزوه ای.

تحمل فشار مبدل حرارتی استخر فلکسینوکس یکپارچه تا ۷ بار می باشد.

مبدل حرارتی استخر فلکسی نوکس فلنچی

مبدل حرارتی استخر فلکسینوکس فلنچی دارای کپ های سرو ته پیچ و مهره ای برای سهولت در باز و بست گپ ها و دسترسی به تیوپ های داخلی مبدل برای انجام سرویس و اسید شویی است .

این مبدل از ظرفیت ۲۰ تا ۲۰۰ و با سطح تماس ۹ تا ۹۰ فوت مربع تولید می شود. قطر این مبدل در برخی از مدل ها ۸۰ و در ظرفیت های بالاتر ۱۰۱ میلی متر است. این مبدل از طول ۳۱۲ تا ۱۱۲۴ میلی متر تولید می شوند.

اتصالات این مبدل از نوع رزوه ای و با سایز 3/4 و ۱ اینچ در قسمت آبگرم و سایز ۱ تا  ۲ اینچ در قسمت سرد ( آب  استخر) است. یک عدد اتصال اضافه جهت نصب ترموستات روی این مبدل در نظر گرفته شده است که دمای آب داخل پوسته را کنترل می کند.

تحمل فشار مبدل حرارتی استخر فلکسینوکس تا ۱۰ بار است و دارای واشر آب بندی بین بدنه و کپ های عدسی است.

نصب مبدل حرارتی فلکسینوکس

نصب مبدل حرارتی فلکسینوکس

بهترین حالت نصب این مبدل در حالت افقی است که اتصالات پوسته آن در بالا و پایین قرار گیرند.

قسمت ورود و خروج آب استخر روی پوسته و قسمت ورود و خروج آب دیگ روی کپ های عدسی قرار گرفته که آب به داخل تیوب های مبدل حرارتی هدایت شوند.

تولیدات فلکسی نوکس

شرکت فلکسینوکس علاوه بر تولید مبدل حرارتی تولید کننده آب نمای استخر، دستگیره و پله استخر، تخت استخر، تجهیزات نجات، المانهای دکوراتیو استخر و تجهیزات ورزشی از جمله دوچرخه و تردمیل درون آب استخر است.

منبع این مطلب سایت بامین تهویه تخصصی ترین وب سایت کشور در زمینه تأسیسات می باشد.

بیشتر
حذف همه
(نمایش 0 - 1 محصول از 0)
موردی یافت نشد.