جاروی دستی استخر

جاروی دستی استخر

آخرین بروزرسانی : سه‌شنبه 1400/05/26 ساعت 20:51

جاروی استخر سیستمی مجزا از تصفیه استخر برای تمیز کردن کف و دیواره استخر است. این سیستم نظافتی از پمپ مجزا یا همان پمپ تصفیه استخر برای این کار کمک می‌گیرد.

به طور کلی جارو کردن استخر به علت بارش باران یا طوفان شدید که موجب ورود خاک و آشغال زیاد به آب استخر شود و یا استفاده از مواد شیمیایی و شفاف کننده آب استخر انجام می گردد.

جاروی استخر با پمپ تصفیه

سیستم هایی که جاروی استخر با پمپ تصفیه کار می‌کند و پمپ مجزایی برای جارو کردن استخر وجود ندارد باید رابطه بین پمپ تصفیه و سیستم جارو قبلاً در نظر گرفته شده باشد که به آن اسکیمر گفته می‌شود البته اسکیمر مخصوص دارای کیت جارو که قابلیت اتصال سرشلنگی داشته باشد.

در این حالت جاروکشی، فیلتر در حالت تخلیه قرار می گیرد و پمپ تصفیه خانه به جای مکش از کف شورها از سر جارو و شلنگ مکش میکند با هدایت دسته جارو و سر جارو می‌توان کف و دیواره استخر را تمیز کرد.

در سیستم هایی که جاروکشی توسط پمپ موتورخانه انجام می گیرد می توان آب را هدر نداد و فیلتر در همان وضعیت قبلی فیلتراسیون کار کند و بعد از تصفیه مجدد به استخر برگردد اما این کار ممکن است به فیلتر آسیب بزند و سبب افزایش فشار در فیلتر،از بین رفتن سیلیس، از بین رفتن کارتریج ها و عدم کارایی مجدد فیلتر شود لذا توصیه نمی شود.

جارو استخری دستی و رباتیک با پمپ مجزا

جارو استخر در دو مدل جارو استخری اتوماتیک و دستی است که نوع اتوماتیک آن به صورت رباتیک درون استخر حرکت می‌کند و کار نظافت را انجام می دهد نوع دستی متشکل از یک گاری، پمپ و فیلتر است که به شلنگ، دسته جارو، سر جارو، کابل، فیوز و اتصالات دیگر مجهز است.

جاروی استخر مجموعه پمپ و گاری بیرون آب لبه استخر قرار میگیرد و شلنگ و سر جارو استخری و دست جارو به داخل آب فرو برده می شود و عملیات نظافت را انجام میدهند .

در جارو استخری دستی، شلنگ مکش به ورودی پمپ نصب می شود و با قدرت مکش پمپ کف استخر را نظافت می‌کند سمت دیگر  شلنگ متصل به سر جارو و دسته جارو برای هدایت و نظافت است.

تجهیزات جاروی استخر دستی

  • گاری

  • پمپ جاروی استخر

  • استرینر ( موگیر )

  • دسته جارو

  • شلنگ

  • سر جارو استخری

  • کابل رفیوز

  • شیر یکطرفه

گاری جاروی استخر

گاری برای قرارگیری تجهیزات مانند پمپ، استرینر، فیوز، در کل نصب و سرهم کردن تجهیزات برای داشتن یک جاروی استخر لازم است.

گاری می تواند به صورت دوچرخه یا چهار چرخ از نوع گالوانیزه، فولاد یا استیل باشد.

پمپ جاروی استخر

پمپ جاروی استخر باید متناسب با شرایط استخر و با قدرت و توان مناسب انتخاب گردد و استفاده از پمپ ضعیف، توان عملکرد مناسب و مکش مناسب را نداشته و استفاده از پمپ قوی تر سبب تخلیه بیش از حد آب و صدمه به تجهیزات جارو و سخت کردن عملیات تمیزکاری میشود.

پمپ جاروی استخر معمولاً با توان ۱.۵، ۲، ۳ اسب و به صورت تک فاز هستند.

پیشنهاد می‌شود برای جارو استخری دستی از پمپ هایی با بدنه فلزی که دارای مقاومت فیزیکی بالاتر هستند استفاده شود.

استرینر ( موگیر ) پمپ استخری

برخی پمپ ها که مخصوص استخر هستند دارای استرینر سر خود هستند اما بسیاری از پمپ های استخری سبد استرینر یا  همان موگیر را ندارد و به صورت مجزا باید در ورودی آب به  پمپ بست تا پروانه پمپ دچار آسیب نشود.

تمامی موارد معلق و آشغال ها که از کف و دیواره ها کشیده می‌شود در این موگیر یا استرینر یا همان فیلتر سر پمپ جمع می شوند.

دسته جارو استخری

دسته جارو که معمولاً یک لوله یک تکه یا چوب یا به صورت پیشرفته تر یک تلسکوپی آلومینیومی است جهت هدایت سر جارو استخری به کف و دیوار استفاده می شود و فقط یک سر آن به سر جارو متصل میشود.

نصب جارو در طولهای مختلف بسته به نیاز و ابعاد استخر انتخاب می شود.

شلنگ جارو

شلنگ رابط بین پمپ و سری جارو استخر است باید مخصوص جارو کردن باشد و با مکش پمپ دو پهن نشود و مقاومت کافی را داشته باشد.

از شلنگ های معمولی نمی توان برای این کار استفاده کرد شلنگ جاروی استخر باید مطابق با ابعاد استخر ۶،  ۹، ۱۰، ۱۵ متر انتخاب شود.

شلنگ جارو در دو طرف باید دارای قطعه هرزگرد باشد.

سر جارو استخری

سر جارو استخری برای حرکت روی کف و دیواره و تراشیدن و مکش کردن ذرات جامد به کار می رود و معمولاً دارای برس و چرخ هستند برس برای ایجاد سطح اصطکاکی و چرخ برای حرکت راحت تر روی کاشی.

به سر جارو استخر دو اتصال شلنگ و دسته جارو متصل میشود.

کابل رفیوز

کابلی دو رشته برای فاز و نول پمپ به طول مناسب و مقاومت کافی از محل تغذیه برق تا محل قرارگیری گاری بین ۱۰ تا ۲۰ متر و فیوز مناسب با توجه به ظرفیت و توان الکتریکی پمپ معمولاً روی دستگاهی نصب میشود.

شیر یکطرفه جارو استخری

شیر یکطرفه در جارو استخری برای جلوگیری از برگشت جریان به سمت استخر نصب می گردد و معمولاً از سایز ۱/۲ ۱ اینچ از جنس برنجی انتخاب میشود.

مزیت جارو استخری دستی بر جارو استخری اتوماتیک

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که با توجه به راحتی و سرعت استفاده از جارو استخری اتوماتیک، چه علتی برای استفاده از جارو استخری دستی وجود دارد؟

در هنگام تمیز کردن استخر با استفاده از جارو اتوماتیک، در استخرهایی که آشغال و جلبک زیادی در ته استخر ته نشین شده است، این مواد و آشغال ها از داخل جارو به سمت استخر بازگشته و نظافت استخر به درستی انجام نمی گیرد  و آب استخر مجدداً کثیف و کدر میشود.

بنابراین استفاده از جارو استخری دستی در استخرهایی با حجم کثیفی زیاد و جلبک بهترین راه است.

بیشتر
حذف همه
(نمایش 4 - 1 محصول از 4)