دیگ بخار دابو صنعت

دیگ بخار دابو صنعت

آخرین بروزرسانی : سه‌شنبه 1399/07/08 ساعت 16:46

دیگ بخار دابو صنعت Daboo Sanat Steam Boiler

دیگ بخار دابو صنعت در سه مدل دیگ بخار افقی فایر تیوپ، دیگ بخار عمودی فایر تیوپ و دیگ بخار افقی واترتیوپ از بازه ظرفیت ۶۰ کیلوگرم تا ۰۰۰/۷۰ کیلوگرم بر ساعت تولید بخار مطابق با استاندارد  EN 12953 طراحی و تولید می شوند.

دیگ بخار دابو صنعت در مدل ایستاده از ظرفیت ۶۰ تا ۲۰۰۰کیلوگرم در مدل فایر تیوپ از ۱۱۰ تا ۰۰۰/۷۰ و در نوع واتر تیوپ از ظرفیت۴۵۰ تا۵۰۰۰ کیلو گرم بر ساعت تولید بخار تولید می شوند.

برق مصرفی تمامی مدل های دیگ بخار دابو صنعت از نوع سه فاز است.

دیگ بخار دابو صنعت

دیگ بخار افقی فایر تیوپ دابو صنعت

دیگ بخار دابو صنعت مدل فایر تیوپ در ۲۴ مدل با قابلیت تولید برای تحمل فشار از ۳ تا۲۵ بارمی باشد.

طراحی و تولید دیگ بخار دابو صنعت بر اساس ۱/۱ فشار کاری انجام می شود و تحت فشار ۵/۱ برابرفشار کاری بوسیله آب با دمای ۷ درجه سانتی گراد تست هیدرو استاتیک می شود.

دیگ بخار افقی فایر تیوپ دابو صنعت بصورت افقی سه پاس و wet back  بوده که قابلیت عملکرد با سوختهای مختلف از جمله گاز، گازوئیل و مازوت را دارا می باشد.

کوره به کار رفته در دیگ بخار دابو صنعت فایر تیوپ افقی می تواند از نوع کروگیت یا لوپ باشد که بنابه ظرفیت و فشار کاری انتخاب می گردند.

جهت سرویس های دوره ای در دیگ بخار دابو صنعت فابر تیوپ منهول و هند هول  جهت دسترسی به داخل دیگ و تیوپ ها و کوره احتراق در اطراف دیگ تعبیه شده است.

دیگ بخار واتر تیوپ دابو صنعت

دیگ بخار دابو صنعت مدل واتر تیوپ که قابلیت تولید فشار از ۱۰ تا۱۰۰ بار را دارا می باشد ، در دو نوع تزریق ثقلی و تزریق با پمپاژ طراحی می شوند.

دیگ بخار دابو صنعت واتر تیوپ مجهز به اکونومایزر و پیش گرمکن مخصوص آب ورودی به سیستم است. فولاد مصرفی در دیگ بخار دابو صنعت واتر تیوپ مطابق با استاندارد منابع تحت فشار  ۴MN  ۱۷ و ۱۷۱۵۵DIN و۷۰ G ۵۱۶A   و لوله های انتقال حرارت از نوع آتش خوار بدون درز JR  ۲۳۵ S  و  ۱۰۰۲۵  EN می باشد. الکترود های مصرفی در ساخت دیگ بخار دابو صنعت واتر تیوپ از نوع E7010   و E7018   می باشد که مطابق با استاندارد  WPS وPQR  انجام می شود.

از دیگ بخار دابو صنعت واتر تیوپ معمولا در کاربرد های صنعتی با فشار بالا استفاده می شود چرا که قابلیت تولید بخار خشک را تا فشار ۱۰۰ بار دارا می باشد.

دیگ بخار ایستاده دابو صنعت

دیگ بخار دابو صنعت ایستاده که دارای ظرفیت و فشار پایین است مناسب برای بکارگیری در خشک شویی ها – سونا های بخار شخصی و عمومی و تمامی کاربری هایی که نیاز به فشار بخار زیر ۱۵ بار تا ظرفیت ۵۰۰ کیلوگرم را دارند می باشد.

دیگ بخار دابو صنعت ایستاده دارای لوله های انتقال حرارت از نوع اسپیرال به جای لوله های افقی یا عمودی است که موجب افزایش ضریب انتقال حرارت تا حداقل دو برابر می شود.

دیگ بخار دابو صنعت ایستاده یا عمودی دارای سیستم پیش گرم کن هوای ورودی احتراق که بدین جهت سوخت مشعل با هوای گرم انجام می شود و سبب احتراق کامل تر و کاهش مصرف انرژی و افزایش راندمان می گردد.

مدت زمان لازم برای استفاده از بخار با فشار مناسب خروجی در دیگ بخار دابو صنعت ایستاده معادل ۱۵ دقیقه تا ۲۰ دقیقه است.

استفاده از پره های فولادی جهت به تعویق انداختن خروج دود سبب انتقال حرارت بیشتر ، کاهش دمای دود کش، افزایش راندمان دیگ بخار دابو صنعت عمودی شده است و لذا به همین جهت دودکش دستگاه در پایین ترین نقطه تعبیه شده است.

راندمان دیگ های بخار دابو صنعت

دیگ بخاردابو صنعت ایستاده با راندمان ۹۰ درصد تولید می شود که قابلیت عملکرد و تولید در فشار های کاری ۶، ۸، ۱۰ و۱۵ بار می باشد.

راندمان قابل ملاحظه ۹۲ درصد دیگ بخار دابو صنعت واتر تیوپ سبب آماده بکار شدن دیگ پس از ۱۰ دقیقه از زمان استارت شده است.

 

منبع این مطلب بامین تهویه می باشد.

بیشتر
حذف همه
(نمایش 35 - 1 محصول از 35)
  • 1
  • 1