دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر

دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر

آخرین بروزرسانی : دوشنبه 1399/09/17 ساعت 13:25

دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر IQAir Air Purifier

دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر ساخت کشور سوئیس، در چهار مدل مختلف و در ظرفیت ها و کارایی های متفاوت تولید می شوند.

دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر در چهار مدل مختلف: HEALTH PRO ،GC MULTIGAS ،KLAUSE ،PERFECT 16 تولید و عرضه می گردد،که با توجه به نیاز و کارایی کاربردهای متفاوتی دارند. از جمله دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر خانگی می توان به 4 مورد اول اشاره نمود.

دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر سری HEALTH PRO

در دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر HEALTH PRO هوای ورودی از قسمت پایین وارد شده و در اولین مرحله از پیش فیلتر عبور می کند،که ذرات درشت و ریز مانند گرد و غبار -گرده گیاهان-قارچ و.... را جذب می کند.

دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر در مرحله ی دوم و سوم فیلتراسیون فیلتر پیشرفته گاز و بو (فقط در مدل HEALTH PRO 250 )می باشد که یک فیلتر دو مرحله ای است و ترکیبی از دو ماده ی جاذب است و می تواند طیف وسیعی از مواد آل فرار (نشابو) و دیگر آلاینده های شیمیایی را جذب کند. فرایند جذب سطحی گرانول های کربن فعال و آلومینای اشباع شده با پرمنگنات پتاسیم باعث افزایش راندمان جذب در دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر در مقایسه با فیلترهای کربن اکتیو معمولی می شود.

مرحله ی چهارم فیلتر هایپر هپا HYPER HEPA می باشد. این فیلتر در قسمت نهایی و خروجی هوا از دستگاه آی کیو ایر تعبیه شده است و ذرات ریز و بسیار ریز موجود در هوا شامل باکتری ها، ویروس ها و....را به طور کامل جذب می کند. در نهایت هوایی کاملا پاک از قسمت بالایی دستگاه خارج می شود.

دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر سری AC MULTI GAS

پیش فیلتر قدرتمند HYPERT HEPA از کلاس H11 موجود در دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر سری AC MULTI GAS تمام آلرژن ها، دود، باکتری و ویروس ها را از هوای ورودی به دستگاه تصفیه آی کیو ایر جدا می کند. همچنین این پیش فیلتر با ممانعت از تجمع گرد و غبار بر روی فیلتر گاز (مرحله ی بعدی فیلتراسیون در این دستگاه )،باعث افزایش طول عمر کارتریج های جاذب گاز خواهد شد.

در مرحله ی دوم و سوم فیلترهای استوانه ای MULTIGAS چهار فیلتر استوانه ای شکل شامل 5 کیلوگرم ترکیبی از گرانول های کربن فعال و دانه های آلومینا این دستگاه را تشکیل می دهند

 • گرانول های فعال : ترکیبات آلی فرار (VOCها )زا به روش جذب سطحی (Adsorption)از هوا جدا می کنند.

 • دانه های آلومینای اشباع شده با پرمنگنات : گازهای مضر مانند فرمالدهید را در یک فرایند اکسیداسیون از بین می برند.

در مرحله ی چهارم فيلتر نهایی ( مانند آستین بر روی استوانه های multigas قرار می گیرد. ) در این مرحله الیاف ریز فیلتر نهایی، گردو خاک و ذرات ریز موجود در multigas را جذب کرده و راندمان نهایی دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر را افزایش می دهند. بدین ترتیب تمیزترین هوا از دریچه های خروجی دستگاه شما خارج می شود.

دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر سری PERFECT 16

دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر مدل PERFECT 16 از معدود دستگاه های تصفیه هوا است که در کانال های تهویه ساختمان ها، بیمارستان ها، محیط های بهداشتی، مجتمع های مسکونی، اداری و تفریحی و ورزشی و..نصب می شوند و می توانند بیش از 95% از ذرات میکرونی معلق هوا را بدون کاهش در جریان هوا جذب کند.

دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر مدل PERFECT16 با استفاده از فناوری الیاف بسیار ریز و طراحی V-TYPE قادر است تمامی آلاینده های معلق هوا را شامل ذرات آلرژی زا-باکتری ها-گردوغبار-گرده گیاهان و... را جذب نماید.دستگاه PERFECT 16 دارای افت فشار بسیار کم معادل 0.18 اینچ ستون آب است.این دستگاه از ورق گالوانیزه ساخته شده است که با پوشش رنگ الکترواستاتیک پوشانیده شده است، چهارچوب ها از جنس فولاد سخت کاری شده است، با امکان آویز کردن و بدون نیاز به برق با عایق بندی مناسب برای کاربرد در شرایط آب و هوایی سخت می باشد. این مدل دارای دو مدل متفاوت با جریان هوای نامی 1400و2000 فوت مکعب بر دقیقه می باشد. 

دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر مدل کلدز KLAUSE

دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر مدل KLAUSE همان مدل HYPER HEPA 250 است، با این تفاوت که بدنه آن از هنر دست بهره برده و از پوشش نوعی چوب مقاوم ساخته شده است که با رنگ آمیزی منحصر به فرد زیبای خاصی را به ارمغان می آورند.

قابلیت های دستگاه های تصفیه هوا آی کیو ایر

 • تاییدیه کیفی : فیلتر HYPER HEPA اولین فیلتر هوای خانگی دنیا است که بر اساس استاندارد اروپایی EN1822(سختگیرانه ترین استاندارد در صنعت فیلتر هوا ) آزمون شده و دارای تأییدیه است.100%بدون انتشار ازون تمامی محصولات IQAIR دارای گواهینامه عدم انتشار ازون هستند.
 • هوادهی عالی : پروانه موتور این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که در کارکرد 24 ساعته و بدون توقف دچار هیچ مشکلی نمی شوند. همچنین برای کاهش صدای دستگاه 100% پروانه ها بالانس شده اند.
 • کنترل کیفیت 100% : هر دستگاه به طور جداگانه بر اساس بالاترین استانداردهای کیفی مورد آزمایش قرار گرفته و دارای یک گواهینامه کنترل کیفی است. نتایج آزمون ها در برگه های مهر و امضا شده همراه با هر دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر به مصرف کننده تحویل خواهد شد.
 • چرخ برای جا به جایی آسان : هر دستگاه آی کیو ایر به همراه 4 چرخ برای جا به جایی راحت از محلی به محل دیگر عرضه می شود.
 • صفحه نمایش کاربر پسند : کار با منوها و برنامه ریزی دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر را آسان می کند.
 • نمایشگر هوشمند عمر فیلترها : زمان تعویض فیلترها با محاسبه ی زمان واقعی کارکرد، سرعت فن و لحاظ کردن سطح آلودگی محیط محاسبه می کند.
 • تایمر پیشرفته : به شما امکان می دهد تا دستگاه را به صورت خودکار در ساعت ها و روزهای موردنظر و با سرعت دلخواه روشن می شود.
 • سرعت مختلف فن : امکان انتخاب وضعیت بهینه هوادهی را برای فضاهای مختلف فراهم می کند
 • چراغ هشدار دهنده : برای نمایش بصری زمان تعویض فیلتر
 • عمر طولانی فیلترها : استفاده از متراژ زیادی از کاغذ فیلتر شده است.
 • مصرف کم برق : مصرف انرژی بسیار کم دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر باعث صرفه جویی در هزینه برق می شود.
 • طراحی فوق العاده کم صدا : قرار گیری پروانه در مرکز دستگاه و در میان فیلترها و عایق های صوتی به همراه دیواره ی دوجداره، مانع از نفوذ صدای فن به بیرون دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر می شود. قطعات لاستیکی نگهدارنده ی موتور نیز مانع از انتقال لرزش ها به بدنه ی دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر می شوند. نتیجه ی این طراحی یک دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر بسیار کم صداست که حتی در اتاق خواب نیز قابل استفاده است.
 • طراحی ماژولار بدنه ی دستگاه : به شما امکان می دهد تنها در عرض چند دقیقه و بدون نیاز به هیچ ابزاری فیلتر ها را تعویض کنید. مجزا بودن مراحل فیلتراسیون شما را قادر می سازد هر یک از فیلتر ها را به طور جداگانه تعویض کنید.

طول عمر فیلترهای انواع دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر

در مدل عمر HEALTH PRO فیلتر اولیه بین 12 تا 18 ماه و فیلتر نهایی بین 36 تا 48 ماه است.در مدل HEALTH PRO 250 عمر فیلتر جاذب گاز و بو بین 15 تا 21 ماه است.

در مدل GC MULTIGAS عمر فیلتر اولیه بین 9 تا 15 و عمر فیلتر بو بین 18 تا 30 ماه و فیلتر نهایی بین 18 تا 30 ماه است. در مدل PERFECT 16عمر فیلترها بر مبنای 50% استفاده حدود 36 ماه برآورده شده است.

شرایط گارانتی دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر

دستگاه تصفیه هوا آی کیو ایر دارای 3 ماه ضمانت و 10 سال خدمات شرکت بهین میتراک می باشد. مدلPERFECT 16 دارای 10 سال ضمانت می باشد.

این مطلب برگرفته از سایت بامین تهویه تخصصی ترین وب سایت کشور در زمینه تأسیسات می باشد.

بیشتر
حذف همه
(نمایش 4 - 1 محصول از 4)