پمپ سیرکولاتور ارس

پمپ سیرکولاتور ارس

آخرین بروزرسانی : سه‌شنبه 1399/07/08 ساعت 11:57

پمپ سیرکولاتور خطی ارس از سری پمپ‎هایی است که در 24 مدل از دبی حداقل 5 مترمکعب تا حداکثر 55 مترمکعب با هد (ارتفاع پرتاب آب) از 1.5 تا 15 متر می‎باشد. پمپ سیرکولاتور خطی ارس برای سیرکوله آب سیستم گرمایش در ساختمان‎هایی از 200 تا 1500 مترمربع مناسب می‎باشد.در ساختمان‎ها که نیاز به دبی بالایی ندارند می‎توان از موازی کردن دو یا چند پمپ سیرکوله خطی استفاده‎ کرد.

پمپ سیرکولاتور خطی ارس ARAS Circulation Pump

پمپ سیرکولاتور خطی ارس

پمپ سیرکولاتور ارس در تمامی مدل‎ها دارای الکتروموتورهای 1450 rpm هستند که شفت الکتروموتور بوسیله واسطه مکانیکی و یا به صورت مستقیم به قسمت پروانه و هوزینگ پمپ متصل است. الکتروموتورهای پمپ سیرکولاتور خطی ارس از نوع خنک‎شونده با هوا هستند. 

در داخل سیم پیچی الکتروموتورهای پمپ سیرکولاتور خطی ارس از سنسور دمایی به‎ نام ترمیستور استفاده‎شده‌‎است که وقتی دمای الکتروموتور به‎دلیل اعمال فشار و یا هر مشکل دیگری بالا رفت، ترمیستور برق ورودی به دستگاه را قطع کرده و از سوختن الکتروموتور جلوگیری به‎عمل می‎آورد.

مدل‎های واسطه‎دار پمپ سیرکولاتور خطی ارس نیاز به سرویس و نگهداری و روغن‎کاری دارند و سلامت کوپلینگ فنری به‎کار رفته در آن‎ها دائماً باید بازدید شود. مدل‎های بدون واسطه در واقع نیاز به سرویس و نگهداری ندارند.

تکنولوژی ساخت پمپ سیرکوله خطی ارس به‎گونه‎ای است که در زمان نصب شفت باید به‎صورت افقی باشد. لذا از پمپ سیرکولاتور ارس می‎توان بر روی لوله‎های عمودی با افقی بهره برد با توجه به این نکته که حالت قرارگیری شفت رعایت گردد.

برق مصرفی پمپ سیرکولاتور خطی ارس

برق مصرفی پمپ سیرکولاتور ارس در برخی مدل‎ها تنها به‎صورت تکفاز است و از مدل 2”A6 به بالا هم به‎صورت تکفاز و هم به‎صورت سه فاز تولیدمی‎شود.

متریال پمپ سیرکوله ارس

بدنه الکتروموتور پمپ سیرکوله ارس از نوع آلومینیوم، بدنه پمپ از آلیاژ چدن، پروانه دستگاه از جنس اولترامید و شفت الکتروپمپ سیرکولاتور خطی ارس از جنس فولاد ضدزنگ است.

فشار و دمای کاری پمپ سیرکولاتور ارس

پمپ سیرکولاتور خطی ارس دارای حداکثر دمای کارکرد معادل 120درجه سانتی‎گراد می‎باشد.

حداکثر فشار کاری پمپ سیرکولاتور خطی ارس معادل  psi 125  یا 5.8 بار می‎باشد.

سایز اتصال پمپ سیرکولاتور خطی ارس

پمپ سیرکوله خطی ارس در مدل‎های مختلف از سایز لوله 1 اینچ تا 3 اینچ با اتصال فلنچی و پیچ و مهره‎ای با آب‎بندی توسط واشر تولید‎می‎شود.

قدرت الکتروموتور پمپ سیرکوله خطی ارس

پمپ سیرکوله خطی ارس از الکتروموتورهای تکفاز و سه فاز با قدرت ⅛  تا 3 اسب بخار بهره‎می‎برد.

آب‎بندی پمپ سیرکولاتور خطی ارس

سیستم آب‎بندی پمپ سیرکوله خطی ارس از نوع سیل مکانیکی فنری سرامیکی است که بر روی واسطه و پشت پروانه پمپ نصب می‎گردد.

مبع این مطلب سایت بامین تهویه، تخصصی ترین وب سایت کشور در زمینه تأسیسات می باشد.

بیشتر
حذف همه
(نمایش 24 - 1 محصول از 24)
  • 1
  • 1