پمپ درین سیکام

پمپ درین سیکام

آخرین بروزرسانی : سه‌شنبه 1399/08/20 ساعت 15:19

پمپ درین سیکام ساخت کشور فرانسه بوده که این شرکت کار خود را در سال 1979 میلادی در شهر Essonne واقع در 25 کیلومتری جنوب پاریس آغاز کرد.

پمپ درین سیکام Siccom Drain Pump

پمپ درین سیکام جهت تخلیه مایعات کندانس شده و یا مایعات سرریز شده از منابع و یا مایعات خروجی در تجهیزات تهویه مطبوع مانند کولر گازی ،فن کویل ،هواساز و.. که باید به سمت فاضلاب هدایت شوند می باشد. پمپ درین سیکام در مدل های مختلف و با کاربردهای متنوع تولید می شود. دمای کاری ،حداکثر هد تخلیه ،حداکثر دبی و... در هر مدل متفاوت بوده است.لذا در زمان انتخاب پمپ درین حتما به شرایط نصب ،مشخصات دستگاه ،ظرفیت دستگاه توجه شود.

پمپ درین بیشترین استفاده را در کولر های گازی و فن کویل ها دارا می باشد.در مواقعی که لوله درین ساختمان در سطحی بالاتر از لوله درین دستگاه قرار گرفته شده باشد و یا امکان تخلیه آب تقطیر شده دستگاه به صورت نقلی وجود نداشته باشد با نصب پمپ درین در درون تشتک فن کویل و یا در زیر کولرگازی آب درین یا آب تقطیر شده سطح کویل برودتی را به سمت فاضلاب یا شبکه لوله کشی درین هدایت می شود.

به طور کلی پمپ درین سیکام را میتوان به دو مدل مخزن دار و بدون مخزن تقسیم کرد.

پمپ درین سیکام مخزن دار

این پمپ های درین دارای مخزن ذخیره میباشند. آب تخلیه شده از دستگاهها در داخل این مخزن جمع آوری زمانیکه به حد مناسب و تنظیم شده برسند پمپ روشن و آب را به سمت لوله فاضلاب یا لوله درین هدایت میکند. این مدل از پمپ های درین برای تجهیزاتی که تشتک نداشته و یا حجم تشتک آنها کم بوده مانند کولر گازی، فن کویل های زمینی و یا تخلیه شیر اطمینان پکیج های خانگی مورد استفاده قرار میگیرد.

پمپ درین سیکام بدون مخزن

این مدل پمپ بصورت توکار بوده و درون تشتک تجهیزات نصب میشود. این پمپ درین دارای یک کنترل کننده سطح میباشد که با افزایش سطح آب داخل تشتک پمپ شروع به کار کرده و آب داخل تشتک را تخلیه میکند. این پمپ درین بیشتر در فن کویل های سقفی و هواساز های کوچک که امکان و فضای کافی برای نصب پمپ درین در زیر دستگاه نمیباشد نصب می شود.

پمپ درین سیکام دارای اتصال آلارم در دو وضعیت N.O و N.C میباشد که از آن میتوان برای اعلام وضعیت پمپ درین و حداکثر جریان 3.5آمپر استفاده کرد.

پمپ درین سیکام مدل Flowatch Vision مناسب ترین پمپ برای نصب در زیر کولر های گازی میباشد.

پمپ درین سیکام بسیار کم صدا و کوچک بوده و قابل نصب در 4 حالت و جهت میباشد. با توجه به گسترش استفاده از کولر های گازی، اسپلیت ها و ... در محیط های کوچک مسکونی و اداری که امکانات و زیر ساخت های لازم جهت نصب این تجهیزات در آنها بسیار ضعیف می باشد مشکل دفع آب تقطیر شده (درین) در کولر گازی میتواند بسیار مشکل ساز باشد. درین و تخلیه آب کندانس شده کولر های گازی بصورت طبیعی و با هدایت لوله درین به محیط بیرون با شیب مناسب انجام میشود اما اگر دسترسی به مکان و فضای مناسب جهت تخلیه آب وجود نداشته باشد آن زمان استفاده از پمپ درین سیکام لازم و ضروری می باشد.

پمپ درین سیکام در زیر و یا کنار کولر گازی نصب شده و آب تخلیه شده را در خود ذخیره می سازد تا اینکه این میزان آب به سطح مشخصی رسیده سپس پمپ درین سیکام روشن و آب جمع آوری شده در مخزن خود را با حداکثر دبی 15 لیتر در ساعت و حداکثر ارتفاع 10 متر تخلیه میکند.

منبع این مطلب سایت بامین تهویه تخصصی ترین وب سایت کشور در زمینه تأسیسات می باشد.

بیشتر
حذف همه
(نمایش 0 - 1 محصول از 0)
موردی یافت نشد.