دیگ فولادی دابو صنعت

دیگ فولادی دابو صنعت

آخرین بروزرسانی : دوشنبه 1399/07/07 ساعت 15:01

دیگ فولادی دابو صنعت Daboo Sanat Hot Water Boiler

دیگ فولادی دابو صنعت در 5 مدل دیگ آبگرم سه پاس، دیگ آبگرم دوپاس کوره برگشتی، دیگ آبگرم عمودی، دیگ آبگرم فایرباکس، چگالشی از ظرفیت حرارتی 70.000 تا 15.000.000 کیلوکالری بر ساعت تولید می شود. دیگ فولادی دابو صنعت براساس استاندارد های EN12953  و BS 2790 اروپا و ISIR4231 و ISIR7911 ملی ایران طراحی و تولید می شوند.

مراحل تولید دیگ فولادی دابو صنعت توسط سازمان تحقیقات صنعتی و بازرسی کیفیت و موسسه استاندارد کنترل و بازرسی می شود.

دیگ فولادی دابو صنعت

متریال دیگ فولادی دابو صنعت

دیگ فولادی دابو صنعت در قسمت های تحت فشار از فولاد 17MN4 طبق استاندارد DIN17155 و در نقاط غیر تحت فشار S232JR طبق استاندارد EN10025 استفاده می کند، لوله های انتقال حرارت در دیگ فولادی دابو صنعت از جنس فولاد ST35.8 طبق استاندارد DIN17175 هستند.

جوشکاری در دیگ فولادی دابو صنعت به روش SAW و یا زیر پودری با ماشین بوم و ستون و پوزیشنر و گرداننده مخازن به صورت تمام اتوماتیک صورت می پذیرد. استفاده از دستگاه های ذکر شده یکپارچگی و کیفیت جوشکاری را تضمین می کند.

کلیه جوشکاری ها در دیگ فولادی دابو صنعت توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد تحت آزمایش NDT از قبیل VT، PT، UT، RT قرار می گیرند.

جوشکاری قسمت هایی از دیگ فولادی دابو صنعت که تحت فشار نیستند توسط جوشکاری SWAW توپودری و یا جوشکاری دستی توسط الکترودهای E7010 و E7018 مطابق با WPS و PQR انجام می گیرد.

تمامی جوشکاران فعال در شرکت دابو صنعت مطابق استاندارد EN287 تحت آزمون صلاحیت جوشکاری قرار می گیرند و دارای گواهینامه صلاحیت هستند.

عایق کاری بدنه با پشم سنگ یا پشم سرامیک با دانسیته 128 و 96 کیلوگرم بر متر مکعب با قابلیت تحمل دما تا 1260 درجه سانتی گراد با ضخامت 2 تا 3 اینچ (طبق فشار و دمای کاری) انجام می شود. بدنه عایق کاری شده توسط  ورق گالوانیزه رنگی و یا استیل پوشش داده می شود.

کاور دیگ به گونه ای نصب می شود که فاصله ای با عایق نداشته و اختلاف دمای آن با محیط به میزان 15 درجه سانتی گراد است.

عایق کاری درب های دیگ فولادی دابو صنعت به وسیله فایبر سرامیک نسوز با دانسیته 128 کیلوگرم بر متر مکعب و قابلیت تحمل دمای 1260 درجه سانتی گراد به روش لینیرینگ و به صورت کتابی انجام می شود.

عایق درب ها در دیگ فولادی دابو صنعت در مقابل شوک های حرارتی مقاوم است و در طول مدت کارکرد دیگ نیاز به تعمیر و نگهداری ندارد و ضمن جلوگیری از اتلاف انرژی استانداردهای 86 و NFPA85 را رعایت کرده است.

دیگ فولادی دابو صنعت آبگرم سه پاس

دیگ آبگرم فولادی سه پاس دابو صنعت که از ظرفیت 80.000 تا 15.000.000 کیلوکالری بر ساعت با فشار کاری 3 تا 25 بار طبق سفارش تولید می شود. طراحی و ساخت دیگ فولادی دابو صنعت سه پاس تا ظرفیت 875000 کیلوکالری بر ساعت از نوع نیمه مرطوب و در ظرفیت های بالاتر از نوع وت بک یا عقب خیس Wet Back می باشد.

دیگ فولادی دابو صنعت سه پاس بگونه ای است که حداقل افت فشار در محفظه احتراق ن آآآن می باشد تا از هر نوع مشعل به توان جهت بهره برداری استفاده کرد.

دیگ فولادی دابو صنعت سه پاس دارای پایه های فولادی است که با لوله های مقاوم مهار شده اند و به وسیله دو عدد ناودانی مهار شده اند و سطح گسترده و یکپارچه را ایجاد می کنند.

راندمان حرارت دیگ فولادی دابو صنعت سه پاس معادل 89 درصد و دارای گرید انرژی A است و می توان متناسب با ظرفیت دیگ و نصب سیستم کاهنده مصرف انرژی راندمان آن را به 93 درصد رساند.

حروف اختصاری مدل های دیگ فولادی دابو صنعت سه پاس DS-HW-H-TH است.

دیگ فولادی دابو صنعت سه پاس دارای دریچه های منهول و هندهول متعدد جهت بازدید و تعمیرات و سرویس هستند، طراحی کوره و لوله های انتقال حرارت به گونه ای است که محفظه دود و کوره کاملاً مستقل از یکدیگر هستند.

دیگ فولادی دابو صنعت دوپاس کوره برگشتی

دیگ فولادی دوپاس دابو صنعت که از ظرفیت های 70.000 تا 15.000.000 کیلوکالری بر ساعت با قابلیت تحمل فشار 3 تا 25 بار تولید می شود و از نوع فولادی فایرتیوپ با شعله برگشتی است که در ظرفیت های بالاتر از 2.000.000 کیلوکالری بر ساعت نصب سیستم کاهنده مصرف انرژی جهت افزایش راندمان الزامیست.

راندمان دیگ فولادی کوره برگشتی دابو صنعت معادل 88 درصد است و با استفاده از سیستم کاهنده می توان راندمان را به  92 درصد نیز رساند.

حروف اختصار شناخت مدل های دیگ فولادی دابو صنعت دوپاس کوره برگشتی DS-WW-H-TW است.

طراحی این دیگ با فشار 1.1 فشارکاری وفشار تست این دیگ معادل 5.1 برابر فشار طراحی است.

دیگ فولادی دابو صنعت سه پاس فایرباکس

دیگ فولادی دابو صنعت مدل فایرباکس سه پاس دارای پوسته و محفظه بیضی شکل است و تکنیک نصب و ساختار آن مانند دیگ فولادی سه پاس معمولی است.

فشار کاری دیگ فولادی دابو صنعت فایرباکس کمتر از نوع سه پاس معمولی و کوره برگشتی و معادل 12 بار است.

دیگ فولادی دابو صنعت فایرباکس دارای ابعاد کوچکتر و ظرفیت حرارتی یکسان نسبت به سایر مدل ها است و دارای راندمان بالاتر معادل 92 درصد است.

طراحی این دیگ به گونه ای است که کوره حرارتی آن در پایین ترین نقطه و پاس سوم در بالاترین نقطه قرار گرفته است که این پیکربندی سبب افزایش راندمان حرارتی و کاهش دمای گاز خروجی از دیگ می شود، به گونه ای که اختلاف دمای گازهای خروجی از دودکش و دمای آبگرم خروجی تقریباً برابر هستند. در داخل تیوب های پاس دوم و سوم جهت افزایش راندمان از توربولاتور استفاده شده است.

دیگ فولادی دابو صنعت مدل فایرباکس دارای سیستم حفاظت کاتری است.

حروف اختصار مدل تجاری دیگ فایرباکس دابو صنعت DS-WW-H-FB است.

دیگ فولادی دابو صنعت فایرباکس از ظرفیت حرارتی 70.000 تا 10.000.000 کیلوکالری بر ساعت تولید می شود.

دیگ فولادی دابو صنعت عمودی

دیگ فولادی آبگرم ایستاده دابو صنعت که از ظرفیت 70.000 تا 10.000.000 کیلوکالری بر ساعت تولید می شود، دارای تیوب های انتقال حرارت به صورت عمودی هستند که سطح حرارتی بالایی را ایجاد می کنند.

از این دیگ جهت تامین آبگرم سیستم گرمایش مرکزی و یا سیستم آبگرم مصرفی در ساختمان هایی که نیاز به آبگرم مصرفی آنی و فراوانی دارند مانند پادگان ها، هتل ها، کارخانجات صنعتی و ... استفاده می شود.

سختی آب ورودی به این دیگ جهت مصرف باید زیر 40 PPM باشد.

در نوع دیگری از دیگ فولادی دابو صنعت ایستاده، دودکش و بدنه دارای Water Jacket هستند که باعث افزایش طول عمر محصول و کاهش مصرف سوخت می گردد.

حروف اختصار مدل تجاری دیگ فولادی دابو صنعت ایستاده DS-WW-V-HC است.

منبع این مطلب سایت بامین تهویه تخصصی ترین وب سایت کشور در زمینه تأسیسات می باشد.

بیشتر
حذف همه
(نمایش 40 - 1 محصول از 80)
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2