هیتر

هیتر

هیتر heater

هیتر ها یا همان دستگاه‎های گرمازا، تجهیزاتی هستند که جهت گرم‎کردن فضاهای فاقد سیستم‎‎های مرکزی گرمایش و یا درصورت عملکرد ناصحیح و مناسب‎نبودن سیستم گرمایش مرکزی به‎کار می‎روند.

هیترها به چند نوع برقی، گازی، نفتی گازوئیلی تقسیم‏‎بندی می‎شوند. از هیترها در خشک‎کن‎ها و کارگاه‎های ساختمانی، واحدهای مسکونی و اداری، بانکها، سالنهای، کارخانه ها و... نیز استفاده می‎گردد.

هیترها از نظر نوع انتقال انرژی گرمایشی به سه دسته تقسیم می شوند:

  • هیتر تابشی

  • هیترهای جریان همرفتی

  • هیتر فن دار

هیتر گازی

هیتر گازی به سه نوع تابشی ، فن‎دار و همرفتی تقسیم‎بندی می‎شود.

  • هیتر گازی تابشی به انواع گرماتاب‎های سقفی، دیواری هیتر سرامیکی و هیتر ایستگاهی تقسیم می‎شوند.

  • هیتر گازی فن‎دار به انواع هیتر گازی کابینتی و هیتر گازی ایستاده- جت هیترها اطلاق می‎گردد.

  • هیتر گازی بدون فن همرفتی به انواع بخاری‎های زمینی گفته می‎شود.

هیتر گرماتاب

دستگاهی است که دارای لوله‎های فولادی قطور و صفحات استیل جهت بازتاب حرارت می‎باشند. مشعل نصب شده روی دستگاه حرارت را به داخل لوله گرماتاب هدایت ، جدار خارجی لولهرا گرم کرده و حرارت به‎صورت تشعشعی در بازتاب صفحات استیل به محیط منتقل می‎گردد.

هیتر سرامیکی تابشی

با هدایت شعله برروی المان‎های سرامیکی سبب گرم‎شدن آنها و انتقال حرارت از طریق تشعشع می‎گردد.

هیتر ایستگاهی

به هیترهایی گفته‎می‎شود که به‎صورت ایستاده و با ارتفاع حدود 2 متر برای گرم‎کردن فضاهای باز مورد استفاده قرار می‎‎گیرند. هیتر ایستگاهی می‎تواند از نوع برقی نیز باشد.شعاع گرمایش محدودی دارد و به صورت ۳۶۰ درجه و موضعی اطراف را گرم میکند.

هیتر گازی فن‎دار کابینتی

جهت به‎کارگیری در بانک‎ها، رستوران‎ها، ویلاها، کارگاه‎های صنعتی و... استفاده می‎شود و از پرکاربردترین هیترهای گازی است که دارای مشعل اتمسفریک و صفحات هدایت محصولات احتراقبه دودکش می‎باشد. فن دستگاه هوا را برروی صفحات دمیده و پس از گرم‎شدن به محیط منتقل می‎کند.

هیتر گازی فن‎دار کابینتی یا یونیت هیتر گازی باید یرروی پایه مخصوص با ارتفاع مناسب نصب گردد تا کارایی لازم را داشته باشد.

هیتر گازی ایستاده

هیتر گازی ایستاده نسبت به یونیت هیتر گازی دارای ظرفیت بالاتریست و امکان کانال کشی دارد و از فن سانتریفیوژ برای انتقال هوا بهره می‎برد. هیتر گازی ایستاده دارای مشعل اتمسفریک است.

جت هیتر گازی

جت هیتر گازی برای تامین بار گرمایش فضاهای صنعتی ورزشگاه، مرغداری‎ها و ... استفاده‎می‎شود. و در دو نوع دودکش‎دار و بدون دودکش تولید می‎شود.راندمان هیتر موشکی یا جت هیتر بالاست،چرا که در واقع هیتر موشکی مانند مشعل عمل‎کرده و گرما را مستقیماً وارد محیط می‎کند.

هیتر برقی یا بخاری برقی

هیتر برقی یا بخاری برقی که تنها با برق کار می‏‎کند؛ در انواع مختلف فن دار، بدون فن تشعشعی و ایستگاهی، جت هیتر و رادیاتور برقی تولید می‎شوند.

هیتر برقی فن‎دار

از ظرفیت 500 تا 15000 وات تولید می ‎شوند و دارای فن اکسیال برای عبور هوا از روی المنت‎های برقی است. هیتر برقی بدون فن تابشی در انواع زمینی،دیواری، پایه دار یا چرخدار،گردان یا ساده تولید می‎شود.

هیتر برقی ایستگاهی

برای به‎کارگیری در فضاهای باز استفاده می‎شود و با برق تک‎فاز عمل‎می‎کند.شعاع گرمایش محدودی دارند و به صورت ۳۶۰ درجه اطراف خود را به شکل موضعی گرم می کنند.

جت هیتر برقی

جت هیتر برقی یا هیتر موشکی برقی از انواع هیترهای برقی فن‎دار است که کاربرد صنعتی دارد. جت هیترها به‎دلیل ظرفیت بالا معمولا با برق سه فاز عمل‎می‎کنند.

رادیاتور برقی

رادیاتور برقی یا هیتر پره‎‎ای برقی دارای المنت‎های برقی داخل رادیاتور است. سیال در گردش در رادیاتور برقی معمولا روغن است. ظرفیت حرارتی آن براساس مقدار پره بیان می‎شود.

به‎دلیل کاربرد خانگی و اداری این محصول‎ تماماً، از نوع تک‎فاز هستند. هیتر برقی پره‎ای به رادیاتور روغنی نیز معروف است.

هیتر نفتی گازوئیلی

هیتر نفتی گازوئیلی در انواع هیتر نفتی فن‎دار، هیتر نفتی بدون فن و جت هیتر تولید می‎شوند.

هیتر نفتی فن‎دار

معمولاً کاربردهای صنعتی دارند و دارای ظرفیت‎های بالاتر هستند. فن به‎کاررفته در این نوع هیترها از نوع سانتریفیوژ است و به‎صورت عمودی ایستاده یا افقی تولید می‎شوند.

هیتر نفتی بدون فن

که از سنتی‎ترین انواع هیتر است و دارای فیتیله برای کم و زیاد کردن شعله است. مانند: علاالدین‎های قدیمی

جت هیتر گازوئیلی

کاربرد صنعتی دارند و به ‎دلیل استفاده از فن نیازمند برق تک‎فازیا سه فاز برای به حرکت درآوردن هواست. و دارای راندمان بالا به‌‎دلیل ورود هوای احتراق به محیط و گرمایش مستقیم هستند.

 

بیشتر
حذف همه
(نمایش 40 - 1 محصول از 47)
  • 1
  • 2
هیتر گازی پلار مدل 525
هیتر گازی پلار مدل 525
0تومان
هیتر گازی پلار مدل 523
هیتر گازی پلار مدل 523
0تومان
  • 1
  • 2