آبگرمکن صنعتی

آبگرمکن صنعتی

آخرین بروزرسانی : يكشنبه 1399/08/25 ساعت 11:12

آبگرمکن صنعتی Industrial water heater

آبگرمکن صنعتی برای کاربری آبگرم مصرفی جهت استحمام، سرویس‌های بهداشتی، امور صنعتی، کارگاه های موقت و مواقع اضطراری اسکان موقت به کار می رود.

آبگرمکن صنعتی درسه نوع گازی، گازوئیلی و برقی تولید می شود.

نوع گازی و گازوئیلی آبگرمکن های صنعتی دارای راندمان پایین به نسبت نوع برقی هستند.

دستگاه های آب گرم کن صنعتی برای تولید آب گرم با حجم بالا در مناطق و کاربری هایی که موتورخانه حرارتی در دسترس نیست و یا موتورخانه جوابگوی تامین نیاز آب گرم مجموعه نیست به کار می روند.

آبگرمکن صنعتی گازی و گازوئیلی

آبگرمکن صنعتی گازی و گازوئیلی از یک مخزن با حجم مشخص و محفظه احتراق و دودکش تشکیل شده است که حرارت از لوله دودکش و محفظه احتراق آب به داخل مخزن منتقل می شود.

می توان برای بالا بردن راندمان دستگاه از لوله های جانبی کوچک در دستگاه استفاده کرد و یا آبگرمکن را به صورت دو یا سه پاس ساخت.

حجم مخزن آبگرمکن صنعتی گازی بسته به نیاز مجموعه می‌تواند از ۳۰۰ تا ۵۰۰۰ لیتر و یا بالاتر انتخاب شود.

مشعل به کار رفته در آبگرمکن صنعتی می تواند از نوع دوگانه‌سوز انتخاب شود.

مشعل آبگرمکن صنعتی نباید با ظرفیت بالا انتخاب گردد چرا که راندمان دستگاه های آبگرمکن صنعتی پایین است و درصد بیشتری از انرژی تولیدی از دودکش خارج می شود.

محفظه احتراق در آبگرمکن صنعتی گازی و گازوئیلی از لوله ضخیم بدون درز آتشخوار باید باشد تا در برابر تنش های حرارتی مقاومت کافی را داشته باشد .

کنترل دما در آبگرمکن گازی صنعتی توسط ترموستات های نصب شده روی دستگاه و دستور خاموش و روشن به مشعل می باشد، زمانی که دمای آب داخل مخزن به دمای دلخواه رسید ترموستات دستور قطع کار مشعل را میدهد .

آبگرمکن صنعتی گازی و گازوئیلی به صورت افقی و عمودی قابلیت تولید دارد اما توصیه میشود در تمامی مدل ها از نوع افقی استفاده شود.

آبگرمکن صنعتی برقی

آبگرمکن صنعتی برقی از المنت حرارتی جهت گرمایش آب داخل مخزن استفاده می‌شود و محدودیتی در ساخت آبگرمکن برقی صنعتی به جهت حجم و توان برقی نیست و می‌توان به صورت سفارشی حجم و توان را درخواست کرد. 

آبگرمکن های برقی به وسیله ترموستات های دیجیتال و آنالوگ کنترل می‌شوند که می‌توان در یک یا چند مرحله توان حرارت را کنترل کرد، المنت های به کار رفته در آبگرمکن صنعتی برقی از نوع خاص با نشیمن مخصوص به جهت آب بندی است.

آبگرمکن های برقی صنعتی از ظرفیت ۳۰۰ تا ۱۰۰۰۰ لیتری با توان دو تا ۱۰۰ کیلووات قابل تولید است.

در آبگرمکن صنعتی برقی از تابلو برق مخصوص جهت کنترل دمای آب خروجی کنترل، کنترل کارکرد المنت ها، کنترل فاز و… استفاده می شود.

آبگرمکن برقی صنعتی به صورت افقی و عمودی قابلیت تولید دارد اما پیشنهاد می شود که از نوع آبگرمکن برقی عمودی استفاده شود.

تجهیزات کنترلی آبگرمکن صنعتی 

آبگرمکن صنعتی دارای ترموستات دیجیتال یا آنالوگ برای کنترل دما است، این ترموستات در مدل گازی و گازوئیلی به مشعل و در نوع برقی به المنت ها فرمان می دهد.

در نوع آنالوگ برای اطمینان از عملکرد از دو دستگاه ترموستات سری برای ایمنی بیشتر استفاده می شود.

برای نمایش دما و فشار آب داخل مخزن از گیج مخصوص فشار و دما استفاده می شود.

برای هواگیری روی مخزن از شیر هواگیری دستی استفاده میشود.

شیر اطمینان حساس به دما و فشار می بایست روی عدسی بالا و یا در بالاترین نقطه مخزن افقی نصب گردد.

حفاظ جان در آبگرمکن برقی صنعتی به جهت قطع برق در هنگام اتصالی و سیم ارت جهت انتقال به زمین و ایمنی بالاتر باید در تابلو برق دستگاه آبگرمکن برقی لحاظ گردد.

جنس بدنه آبگرمکن صنعتی 

جنس بدنه آبگرمکن صنعتی از ورق گالوانیزه با ضخامت متناسب با حجم دستگاه و فشار کاری دستگاه انتخاب می شود.

حداقل ضخامت آبگرمکن های صنعتی ۴ میلی متر و حداکثر ۱۲ میلیمتر است.

امکان تولید آبگرمکن صنعتی با ورق گالوانیزه سرد، 17MN4 و ST37 ، ورق استنلس استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ تولید کرد .

فشار کاری آبگرمکن صنعتی

فشار کاری آبگرمکن های صنعتی به دلیل متصل شدن آنها به شیرآلات مصرفی نباید از 4 بار بیشتر باشد. اگر فشار کاری آبگرمکن صنعتی بالاتر از 4 بار باشد احتمال ترکیدگی لوله ها و نشتی اتصالات، نشتی و خرابی زود هنگام شیرآلات وجود دارد.

آبگرمکن های صنعتی معمولا به آب شهری، آب مخزن در ارتفاع و یا سیستم پمپاژ متصل است و خروجی آن به شیرآلات و یا کاربری صنعتی می رود که در هر صورت فشار ورودی به آبگرمکن صنعتی نباید بالاتر از حد تحمل مخزن باشد.

تحمل فشار و فشار کاری آبگرمکن صنعتی رابطه مستقیمی با ضخامت بدنه و ضخامت کوره حرارتی آبگرمکن دارد لذا انتخاب ضخامت متناسب با فشار کاری مورد نیاز باید در طراحی مخازن تحت فشار و آبگرمکن ها لحاظ گردد.

بیشتر
حذف همه
(نمایش 40 - 1 محصول از 45)
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2