پمپ تصفیه پنتاکس

پمپ تصفیه پنتاکس

آخرین بروزرسانی : دوشنبه 1399/08/26 ساعت 14:49

پمپ استخری پنتاکس یکی از شناخته ترین پمپ ها در تصفیه آب استخر و جکوزی و حتی آبنما ها می باشد .

پمپ استخری پنتاکس با برق مصرفی تک فاز و سه فاز و 2900 دور در دقیقه ، بیشتر در استخر های خانگی و خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. پمپ استخری پنتاکس هد کم، در عین حال دبی بسیار بالایی دارد و نقش اصلی آن گردش آب استخر در مدار فیلتراسیون می باشد .

پمپ استخری پنتاکس از نظر هد و دبی در بین دو گروه پمپ سیرکولاتور و پمپ های آب قرار می گیرد . به این معنا که از نظر هد ، هدی بیشتر نسبت به پمپ های سیرکوله و دبی بیشتری نسبت به پمپ آب .

پمپ تصفیه استخر پنتاکس Pentax pool Pump

در مدار فیلتراسیون و گردش آب استخر یا جکوزی نیازی به ایجاد فشار زیادی نیست و هد ایجاد شده توسط پمپ استخری پنتاکس صرفا جهت غلبه بر افت فشار زیادی نیست و هد ایجاد شده توسط پمپ استخری پنتاکس صرفا جهت غلبه بر افت فشار و تجهیزات استخر مانند فیلتر ، گرمکن یا هیتر ، کلرزن و ... می باشد.

دبی پمپ استخری پنتاکس بهترین پارامتر در انتخاب آن می باشد . زیرا داشتن آبی تمیز و با کیفیت متناسب با انتخاب صحیح پمپ با دبی مناسب است و در استخر های خانگی همیشه نیاز به روشن بودن پمپ استخر نمی باشد . اما خاموش و روشن کردن پمپ در بازه زمانی کوتاه به آن آسیب وارد می کند. بهترین زمان برای کارکرد پمپ استخری پنتاکس خانگی بین 6 تا 12 ساعت و در زمان استراحت حداقل 6 ساعت می باشد . بدین معنا که اگر برای پمپ استخری پنتاکس خانگی خود مدت زمانی جهت استراحت مشخص می کنید حداقل 6 ساعت مستمر باشد .

کاربرد پمپ استخری پنتاکس

پمپ استخری پنتاکس بدون استرینر می باشد، اگر از این پمپ برای سیستم فیلتراسیون استخر استفاده می کنید ، استرینر را به صورت مجزا خریداری و در مسیر ورودی آن نصب شود .اگر از دو یا چند پمپ به صورت موازی استفاده می شود ، جهت سهولت نظافت استرینر و صرفه جویی اقتصادی می توان از یک استرینر با ظرفیت مناسب بر روی خط اصلی لوله استفاده کرد.از پمپ استخری پنتاکس بر روی جاروی استخر ، سیستم فیلتراسیون استخر ، مدار سیرکوله آب برج خنک کننده و ... استفاده می شود .

قیمت پمپ استخری پنتاکس

قیمت پمپ استخری پنتاکس نسبت به دیگر رقبای آمریکایی ، چینی و ... خود بسیار مناسب تر می باشد و حداقل طول عمر بسیار مناسبی هم دارد ، به همین دلیل در ایران بسیار مورد استقبال قرار گرفته است .

البته از دیگر مزایای مهم این پمپ ها در دسترس بودن تجهیزات و لوازم یدکی و جانبی آن می باشد .

بهره برداری و نگهداری پمپ تصفیه استخر پنتاکس

در زمان نصب و بهره برداری از پمپ های استخری پنتاکس باید دقت داشت که روشن بودن پمپ بدون گردش آب باعث افزایش دما پروانه و پوسته پمپ شده که در مدل هایی که از پروانه باکالیت یا نوریل استفاده میشود این موضوع میتواند به پروانه آسیب بزند .

کارکرد پمپ استخری پنتاکس بدون آب نیز موجب آسیب شدید و جدی به سیل آب بندی پمپ و بوش های الکتروموتور آن می شود به همین جهت حتما پمپ (به خصوص در پمپ هایی که برای جاروی استخر مورد استفاده قرار میگیرند) را به روش صحیح هواگیری کرده و از وجود آب در پمپ مطمئن شوید .

شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش پمپ استخری پنتاکس

گارانتی انواع دستگاه های پمپ استخری پنتاکس به عهده شرکت وارد کننده یا سازنده آن محصول می باشد . لذا در هنگام خرید از وجود گارانتی و مدت زمان ضمانت دستگاه اطمینان حاصل نمایید .

منبع این مطلب سایت بامین تهویه تخصصی ترین وب سایت کشور در زمینه تأسیسات می باشد.

بیشتر
حذف همه
(نمایش 40 - 1 محصول از 54)
  • 1
  • 2
  • 1
  • 2